Kelloja perinnöksi

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Binh
  • Aloitettu Aloitettu

Binh

Aktivisti
Liittynyt
9.3.2013
Viestit
694
Millaisia kelloja aiotte jättää perikunnille perinnöksi? Onko niissä enemmänkin tunnearvoa vai rahallista arvoa?

Itsellä 60-luvun 18K kultainen Zenith, harvinaisella Cal. 71 chronometre koneistolla, josta vain 15000 kpl on valmistettu. Ko. kellon rahallinen arvo keräilykappaleena kasvaa jatkuvasti ja toivon mukaan tämä kello säilyy vielä pitkään suvussani. :)

0Qqh4fL.jpg
 
Vs: Kelloja perinnöksi

No jaa... Enpä usko, että kellojani perilliseni, eli kaksi lastani, arvostavat. Eipä kelloissani mitään ihmeellisen arvokasta piilekään. Neljä vanhaa taskukelloa omistan ja vinon pinon rannekelloja, joista kovin arvokkaita ei liene mikään.

Rannekelloista mainittavaksi kelpaavat kolme Omegaa, yksi kultainen Titus, kaksi Movadoa, joista toinen on kultakello, Eterna, mulkosilmä-Rolex ja loput ovatkin kvartsikelloja, Citizen ja Seiko etunenässä.

Sattumoisin kerroin pojalle, että em. nimeltä mainittuja kelloja ei kannata poiskaan heittää.
 

Mainos

Viimeisimmät keskustelut

Mainos

Jäseniä paikalla

Ei jäseniä paikalla juuri nyt.

Foorumin tilastot

Keskustelut
15 135
Viestit
68 860
Jäsenet
7 592
Uusin jäsen
Sami951
Kellofoorumin luotettavan palvelinalustan toimittaa XetNET – Webhotelli ja virtuaalipalvelimet
Back
Ylös