Tänään ranteessa!

Vs: Tänään ranteessa!

Onnittelut Kemppilille!

Toinen 116515LN ilmoittautuu. Olen muutaman viikon ihmetellyt tätä.

Daytona 116515LN:n kuvaaminen on aika haastavaa. Kello on kyllä melkein nähtävä luonnossa, että siitä saa kunnon käsityksen.

Kaverini osti alunperin tämän, mutta ei käyttänyt sitä ja se päätyi sitten lopulta minulle. Sepänviisarillakin näyttää olevan yksi kappale muoveissa.

Tässä linkki blogiini...

http://kellohai.fi/kaverin-uusi-kello-rolex-daytona-everose-gold/

yst.terv. Kellohai

Ps. Mistä muuten tilasit kumirannekkeen?
 

Liitteet

  • 116515.webp
    116515.webp
    324,6 KB · Katsottu: 51
Vs: Tänään ranteessa!

hirschin heavy calf ja omega
 

Liitteet

  • ImageUploadedByTapatalk1425389386.899831.webp
    ImageUploadedByTapatalk1425389386.899831.webp
    187,5 KB · Katsottu: 39
Vs: Tänään ranteessa!

kemppil sanoi:
116515!

16060219404_597aa8560f_b.jpg


Sunburst näkyy paremmin tässä lainakuvassa:

16484763887_e2faf7890d_b.jpg



Terv,
K

PS. Pahoittelut, eiliseltä kuva. Tänäänkin tosin ranteessa tämä. Rannekkeena RubberB, joka käy suoraan Rollen linkkulukkoon.


On erittäin hieno kello, onnea!
 
Vs: Tänään ranteessa!

Kemppilin ja Kellohain kellot ovat upeita! :bravo

Daytonoista tuo kolahtaa ja lisäksi valkokultaversiot mieelstäni parempien (omaan silmään) taulujen takia.
 
Vs: Tänään ranteessa!

Hienoja rautoja! Tästä innostuneena eka hotlink-testaus...

 
Vs: Tänään ranteessa!

Kellohai sanoi:
Onnittelut Kemppilille!


Ps. Mistä muuten tilasit kumirannekkeen?

Kiitokset kaikille ja onnea Kellohaillekin. Muistan tuon blogikirjoituksen, teki vaikutuksen :P

RubberB:ltä suoraan tilasin USAsta. Ke tilaus ja pe kuriiri toi jo kirjeen. Tullauksetkin hoitui jo ennen kuin paketti maassa ???

Tänään tällä. Sentin limppu ja istuu kuin hanska:

16095027803_0f243971db_b.jpg


Spämmätään nyt Rollukasta myös gaattorilla kuva:

16684124005_433cf532f4_b.jpg


Totta, Ilpo. Hankala kuvattava. Eri valoissa hyvin eri oloinen ja erit. taulun aurinkohiontaa vaikea saada näkyviin.

16693655972_2c24d6b5ec_b.jpg


Terv,
K
 
Vs: Tänään ranteessa!

Nyt oli kyllä komeita kelloja edellä!

Itsellä meinasi mennä askartelut tältä päivältä pitkäksi, mutta kerkesi lopputulos silti ranteeseen

ranne2.jpg
 
Vs: Tänään ranteessa!

Upeita kelloja edelliset! Laitetaan vähän vaatimattomammasta kuvaa mikä pääsi tänään ranteeseen :)

13743273.jpg
 
Vs: Tänään ranteessa!

Kuvaa ei ole laittaa, mutta ARGH! >:( Pari päivää ollut noh, hieman viihteellä niin mun Longines oli pysähtynyt enkä viitsinyt sitä tärisevin käsin käymään veivaamaan.
Mutta otin sitten mun Gitizenin digi-varakellon. Että tämmöinen kertomus tällä kertaa.
 
Vs: Tänään ranteessa!

Sumo viihtynyt taas ranteessa. Olisiko ehdotuksia minkälaista ranneketta tähän lisäksi? NATO ei toimi, koska liian kapea lugi väli (20mm) näin isoon kelloon. Video taustalla https://www.youtube.com/watch?v=TgntkGc5iBo

IMG_2283_zpslktgypcx.jpg
 
Vs: Tänään ranteessa!

Kyllä 20mm nato toimii. Pitää vain olla riittävän tukeva nato.
 
Vs: Tänään ranteessa!

Naton ja Zulun ero ei ole paksuun tai jämäkkyys vaan lenkkien määrä.
Natossa 2 tai 3, Zulussa 4.

Edit: kuvan lisäys.

img_2938.jpg
 
Vs: Tänään ranteessa!

Lonkku ranteessa rippijuhlista kotiin ajellessa.

 
Vs: Tänään ranteessa!

Pitäisköhän pyyhkiä välillä oriksesta pölyt ja laittaa käteen? En ole oikein kellonvaihta tyyppiä (siis eri kello eri päivänä).
 
Vs: Tänään ranteessa!

Tämä ranteessa pyhän kunniaksi, joka tosin kuvattu muutama päivä sitten pöydällä. ;) Kunnoltaan lähes täydellinen ja täysin alkuperäinen Constellation cal. 564!!



Ps. Ja tämäkin tokin myynnissä tai vaihdettavissa, kuten käytännössä kaikki kelloni, josko jotakin foorumilaista "paistinpannu" sattuu polttelemaan ... ;)
 
Vs: Tänään ranteessa!

jyzzzy sanoi:
Naton ja Zulun ero ei ole paksuun tai jämäkkyys vaan lenkkien määrä.
Natossa 2 tai 3, Zulussa 4.

Edit: kuvan lisäys.

img_2938.jpg

Itsellä on 2 kappaletta Zuluja ja 3 Natoa, Zuluni ovat 2 lenkkisiä niin kuin Natotkin. Zuluni ovat hieman paksumpia ja jämäkämpiä kuin Natoni. Remmit ostettu NatoStrapCo -puljusta. Ja Zuluja on tosiaan myös 4-lenkkisiä mutta niitä en omista. Ja tässä vielä Naton ja Zulut erot lontooksi :)

"NATO Straps have an additional strap that slides through the 2 lugs, so you have 2 straps of nylon under the watch, instead of one. It has squared-off buckles.

ZULU (3-Ring) Straps have only 1 long strap, made of thicker nylon cloth, and has thicker beefier rounded buckles.

ZULU (5-Ring) Straps is similar in configuration to NATO Straps, except that they're is made of thicker nylon cloth, and have beefier rounded buckles."
 

Mainos

Viimeisimmät keskustelut

Jäseniä paikalla

Ei jäseniä paikalla juuri nyt.

Foorumin tilastot

Keskustelut
15 227
Viestit
69 105
Jäsenet
7 625
Uusin jäsen
Krist
Kellofoorumin luotettavan palvelinalustan toimittaa XetNET – Webhotelli ja virtuaalipalvelimet
Back
Ylös