Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Sinähän se lukee jo taulussa. Geneve. Näyttäisi tosiaan olevan ehkä 70-luvun alusta. Tarkemmat tiedot saisi kun ottaisi takakannen sisäpinnasta tarkan kuvan jolloin näkisi ns referenssi numerot. Sitten kuva koneistosta ja cal numero ylös joka on sinne kaiverrettu. Omegalla on ns vintage database josta noilla tiedoilla löytää tarkemmin infoa.Omeka sanoi:Moro, laatikon kätköistä löytyi 70-luvulta peräisin oleva Omega. Tunnistaako joku tarkemman mallin, myös kellon (mahdollinen) arvo kiinnostaa. Ranneke ei vaikuta olevan alkuperäinen (Sisältä löytyi teksti "Finland") Huoltoakin tuntuu vaativan, suostui käymään peräti parikymmentä minuuttia
Kuva löytyy https://dl.dropboxusercontent.com/u/70769315/20141027_174724.jpg
mikmu sanoi:Kävin käpistelemässä. Vanhana Seamasterdiggarina täytyy sanoa, että ei ainakaan ensisilmäykseltä oikeen nappaa. Näyttää jotenkin pieneltä ja on aika paksun oloinen.
Qristian sanoi:Kävitkö täällä Suomessa jossain liikkeessä? Käsitykseni mukaan tuo paksuus on noiden 8000- ja 9000-sarjaisen Omegan koneistojen "ongelma".
Kellofoorumi on Tyyliniekan ylläpitämä kelloaiheinen yhteisö, joka tavoittaa kuukausittain jopa kaksikymmentä tuhatta vierailijaa.
Tyyliniekka julkaisee syväartikkeleita, historiaa ja oppaita maailman tunnetuimmista rannekelloista.
Tutustu Tyyliniekan kattaviin brändioppaisiin ja kellomerkkien historiaan.